Aziz T. Saltık

Aziz T. Saltık

Makine mühendisiyim. İş gereği çok fazla seyahat ettim dünyanın farklı yerlerine. Kendimi bildim bileli serbest dalıyorum ve 2001 yılından bu yana aletli dalış yapıyorum. 
 
2002 yılında su altında fotoğraf çekmeye başladım. İlk kameram Sea & Sea DX 5000G idi hala bu kamera ile çektiğim fotoğraflara bakar iç geçiririm. Güzel günlerdi. Daha sonrasında Nikon D50, Nikon D300, Sony RX100 Mark II ve Olympus TG4 gibi D_SLR ve Compact kameralar kullandım. Bunların bir kısmını hala kullanıyorum.
 
Fotoğraflarım, karma sergilerde yer aldı, Sualtı Dünyası/Marine Photo dergisinde kapak oldu ve yayınlanan makalelerime eşlik etti. Ayrıca Siyah Gazete'de köşe yazılarım yayınlandı, Boğaziçi Üniversitesi Sualtı Sporları Kulübü (BÜSAS)'ın Derin isimli dergisinde, Mısır Havayolları'nın HORUS isimli dergisinde, International Union for the Conservation of Nature (IUCN) ve Oceana çevre koruma örgütünün orkinoslar ile ilgili yayınlarında da  yer aldım.

 2010 yılında  "Kıpırdama Çekiyorum" isimli gezi / fotoğraf kitabını yayınladım, "Asla yalnız yürümeyeceksin" isimli kollektif öykü kitabında da bir öyküm yer aldı. 2015 yılında yazdığım kısa bir hikaye Dönüşüm Tiyatro Atölyesi - Yönetmen Funda Mete tarafından oyunlaştırıldı. "Erkekleri Öldüreceğiz" oyununu seyrederken yazdığım karakterin ete kemiğe büründüğünü gördüm ki bu zevki size anlatmam imkansız sanırım.
 
PADI Divemaster, TSSF CMAS *** Dalıcı, IANTD Teknik Dalıcı, NAUI Nitrox karışım gaz dalıcısı brövelerine sahibim. Türkiye sularında ve yurtdışında kayıtlı 500 den fazla dalış yaptım. İngilizce, Almanca ve Rusça biliyorum, canım isterse diğer dillerde de iletişim kurabilirim. Proje Müdürü olarak çalışıyorum, işlerden ve aileden  arta kalan her saniyeyi de shotokan karate, sualtı ve fotoğraf düşünerek geçiriyor ve yazıyorum.

Web Tasarım My Medya
Bu sitede yer alan fotoğrafların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.